Położenie

Miłków to wspaniała wieś w gminie Podgórzyn, województwo dolnośląskie, której początki datują się na 1305 roku. Położona jest w malowniczym zakątku Karkonoszy u wschodniego podnóża Grabowca, na trasie Jelenia Góra – Karpacz, 14 km od Śnieżki. Przepiękne widoki rozległych wokoło gór i lasów tworzą korzystny klimat, pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Miłkowie jest własnością Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Do Miłkowa Siostry Elżbietanki przybyły 8 grudnia 1865 roku na prośbę hrabiny Matuszka, by pielęgnować chorych. Początkowo Siostry mieszkały w małym domku. Zaistniała jednak potrzeba wybudowania szpitala dla tutejszych chorych. Nowy szpital rozpoczął działalność 27 października 1887 pod nazwą świętego Benona. Po licznych przebudowach i modernizacjach Siostry nadal służą chorym, prowadząc:

  •  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy o profilu rehabilitacyjnym
  • Pracownię Fizjoterapii
  • Gabinet Stomatologiczny

i w ten sposób realizują myśl Patronki – św. Elżbiety – „Musimy innych uszczęśliwiać”. Ona to właśnie, będąc córką króla Węgier – Andrzeja II, a żoną księcia Turyngii, zrezygnowała z zaszczytów książęcych i poświęciła się chorym i ubogim.

 

zdjęcie w lesie zimą 1    zdjęcie w lesie zimą 2

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć MIŁKÓW I OKOLICA

 

 

TRANSLATE